Sticky

Shifting Sands deschid “Noaptea Vrajitoarelor”

Pe 30 octombrie in noaptea catre Halloween, METALHEAD si Timisoreana va propun un show de zile mari plin de efecte si lumini cu Cargo la Arenele Romane – Noaptea Vrajitoarelor. Pentru a completa afisul evenimentului, v-am invitat pe Facebook sa ne propuneti cateva trupe pentru a canta alaturi de Cargo si de Aura la Arene urmand ca echipa noastra sa aleaga un nume potivit pentru acest show.

In finala s-au calificat trupele Rattlejack, Lupu’ Cel Rau, Black Vibration, Shifting Sands, Greenish, Secret Society, Truda, Alternosfera, Tiarra si Trooper, acestea adunand cele mai multe voturi din partea voastra.

Echipa noastra a ales ca trupa de deschidere pe Shifting Sands din urmatoarele considerente:

- Rattlejack are un sound mult prea alternative pentru a se potrivi pe afis dar e o trupa pe care o vom avea in vedere la urmatoarele noastre showuri pe felie
- Black Vibration promit si daca se tin de treaba vor ajunge departe dar mai au cateva showuri bune de cantat pana sa ajunga pe scena Arenelor ROmane
- Greenish e o alta trupa interesanta de alternative rock pe care o vom avea in vedere pe viitor. Momentan nu se pupa cu directia showului
- Truda tocmai au cantat la fabrica si oricum nu se potrivesc pe afis :)
- Alternosfera vor canta in curand in cadrul unui alt show la Arenele Romane
- Trooper e Trooper si merita sa aiba propriul show ca headliner, au ajuns la un anumit nivel
- Tiarra canta gothic metal, clar nu merg pe afis si monentan sunt in pauza o perioada de timp (pana se reface solistul)
- Secret Society sunt o alta trupa care promite destule si ii vom avea in vedere in viitor. Stilul abordat este foarte interesant insa nu se potriveste conceptului serii. Plus mai au nevoie de cate showuri in picioare pana sa cante la Arenele Romane
- Lupu’ cel rau era exact a doua varianta posibila pentru showul Cargo, o trupa foarte buna care se potriveste perfect asa ca am supus la vot ! Promitem sa le oferim un slot in cadrul unui show mai mare cand se va ivi ocazia !

Asa ca pe 30 octombrie ii veti putea live alaturi de Cargo pe AURA si Shifting Sands, o trupa cu un componenta demna de un asemenea show si o experienta scenica incredibila in asa scurt timp (din 2009 pana acum au cantat deja la OST Fest pe aceeasi scena cu Megadeth si Motorhead si la festivalul Posada Rock cu Ava Inferi).

www.facebook.com/shiftingsandsband

www.youtube.com/watch?v=h5MbX6eMNW4

Biletele sunt deja in vanzare pe www.iabilet.ro, www.eventim.ro, www.myticket.ro si in reteaua IaBilet din toata tara (UMAN, Senia, Perfect Tour, Magazinul Muzica – Adresele complete aici: www.iabilet.ro/retea) cu preturi incepand de la 40 de lei (presale pana pe 30 octombrie) pana la 70 de lei VIP, cu loc in fata scenei in numar limitat. In ziua concertului si la intrare biletele vor costa 50 de lei.

Facebook Event: www.facebook.com/events/1455814248016207/

Posesorii de bilete VIP au sansa de a castiga unul din cele 20 de premii Premium care beneficiaza de Meet & Greet cu trupa si multa bere din partea Timisoreana (autografe, afise si poze).

Puncte de vanzare fizice pentru Bucuresti:
- Magazinele UMAN din Baneasa Shopping City (etaj) si Piata Romana (George Enescu 30 colt cu Magheru)
- SENIA inMagazinul Muzica
- Agentiile Perfect Tour – Str. Theodor Aman, Nr. 11 si Calea Victoriei nr. 100

Extra:
- Aplicatia de IOS IaBilet valabila in AppStore aici.
- de pe varianta de mobile IaBilet – m.iabilet.ro

About BogDan

Sunt un geniu. Egocentric, infernal și răsfățat. Sunt contestat și contestabil. Nu servesc meniuri din palmă și aștern în cuvinte strict ceea ce simt. Urăsc ipocrizia. Nu sunt tolerant și corect politic. Nu-mi iubesc țara. Cel mai important, dresez nervurile răsucite ale frazei.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes